Podłoże do warzyw

Smiley face

Uniwersalne podłoże warzywne

Uniwersalne podłoże warzywne 20l, 50l, 80l
Profesjonalne, gotowe podłoże polecane szczególnie do uprawy warzyw w późniejszych fazach rozwojowych; gwarantuje równomierny rozwój roślin. Produkt powstał na bazie słabo i silnie rozłożonego torfu wysokiego, wzbogaconego o nawóz wieloskładnikowy o formulacji NPK 14–16–18 z dodatkiem mikroelementów. pH substratu warzywnego mieści się w przedziale 5,5–6. W naszej standardowej ofercie znajduje się również podłoże warzywne z piaskiem.

Specjalistyczne podłoże warzywne

Specjalistyczne podłoża warzywne 80 l:
- pomidor, papryka,
- kapusta, kalafior, brokuł

Wprowadziliśmy na rynek dwa rodzaje Specjalistycznego podłoża warzywnego. Jedno podłoże przeznaczone jest do uprawy roślin psiankowatych, takich jak pomidor, papryka czy oberżyna (pH 5,4–6,2). Drugi rodzaj substratu znajduje zastosowanie w uprawie roślin krzyżowych: kapusty, kalafiora czy brokuła. Odczyn tego podłoża, specjalnie wyższy, mieści się w zakresie pH 6,0–6,8. Podwyższone pH przyczynia się do zmniejszenia prawdopodobieństwa wystąpienia choroby grzybowej – kiły kapusty. Specjalistyczne podłoża warzywne są skomponowane na bazie drobnej frakcji cegiełki oraz czarnego i jasnego, drobnego torfu frezerowego. Oba produkty zawierają wieloskładnikowy nawóz w dawce 1 kg/m3 oraz nawóz mikroelementowy.

Podłoże do wysiewu i pikowania

Podłoże do wysiewów to odpowiednio dobrana mieszanina torfów, piasku i komponentu nawozowego, wszystkie te składniki są dokładnie zmielone, wymieszane i przesiane, co pozwoliło uzyskać bardzo dobrą strukturę podłoża. W mieszance tej łatwo wysiewa się nasiona i pikuje rozsady. W odpowiedniej wilgotności i temperaturze nasiona szybko kiełkują, wschody są silne i nadają się do dalszej produkcji roślin.

Kontakt

Nasz adres:
Zakład Produkcji Torfowej "Profit"
ul. przemysłowa 7
14-300 Morąg
Telefon, faks: (089) 757 53-25
tel.kom: 600-241-508
694-720-982